Wrocławski ogród zoologiczny to jedno z ulubionych miejsc odwiedzanych przez mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, jak również i turystów odwiedzających miasto. Dowiedz się dlaczego warto umieścić zoo na własnej liście obiektów do obejrzenia w trakcie wizyty we Wrocławiu.

Zoo we Wrocławiu jest jednym z największych tego rodzaju obiektów w Polsce. Przed rokiem świętowało sto pięćdziesięciolecie swojego istnienia. W ostatnich latach zostało gruntownie zmodernizowane, pojawiły się również nowe atrakcje, wprowadzające wrocławski ogród zoologiczny w realia dwudziestego pierwszego wieku. Dziś zoo to tradycja i nowoczesność w jednym, dlatego też jest tak chętnie odwiedzanym przez całe rodziny miejscem.

Afrykarium

Najnowszą atrakcją wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest nowoczesny budynek Afrykarium. Mieści się w nim kilkanaście różnego rodzaju basenów, w których prezentowane są zwierzęta pochodzące z różnych zakątków Czarnego Lądu. Tematycznie ułożone ścieżki pozwalają na poznanie nie tylko zwierząt, ale również i roślin, wśród których żyją. Ogromne wrażenie na zwiedzających budzą zwłaszcza tunele umieszczone pod basenami, dzięki czemu osiąga się niezapomniane przeżycia, które można przy okazji uwiecznić na zdjęciach za pomocą aparatu.

Wrocławski ogród zoologiczny nie zapomina również o zwierzętach żyjących w naszym kraju. W prosty i przyjemny sposób możesz poznać zwierzęta żyjące w dorzeczu Odry, drugiej pod względem długości rzece w naszym kraju. Służy do tego Odrarium, stworzone właśnie w tym celu.

We wrocławskim zoo zwierzęta można też podziwiać na licznych wybiegach. Przebudowane w sposób mający na celu połączenie komfortu zwierząt i zwiedzających, zapewniają rozrywkę dla osób w każdym wieku, od najmłodszych aż po seniorów.

Wrocławski ogród zoologiczny jest położony w pięknym zakątku miasta, nazywanym Wielką Wyspą. W bezpośrednim sąsiedztwie zoo znajduje się słynna Hala Stulecia, przy której mieści się również fontanna multimedialna, będąca jedną z największych tego rodzaju obiektów w Europie. Co więcej, położony obok Park Szczytnicki to największy miejski park, w którym możesz odpocząć po trudach całodziennego zwiedzania stolicy Dolnego Śląska, wypoczywając na ławce lub spacerując po pięknych parkowych alejach.

Brak recenzji - oceń!

Ocena obiektu

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hala Stulecia
Hala Stulecia

Hala Stulecia jest, obok położonego w Rynku Ratusza i Mostu Grunwaldzkiego, jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli stolicy Dolnego Śląska. Odwiedziny...

Zamknij