Kolejka Górska we Wrocławiu, jeszcze nie tak dawno pewnie wiele osób nie wyobrażało sobie w ogóle, że coś takiego może się w jednym z polskich miast pojawić, a teraz jednak okazuje się, że stało się to możliwe. Już od czterech lat funkcjonuje na terenie Wrocławia podniebna atrakcja a więc specjalna kolejka Górska określona jako Polinka. To kolejka gondolowa podwieszona na pewnej wysokości, która kursuje nad Odrą pomiędzy kampusem Politechniki Wrocławskiej a Geocentrum.

Atrakcja dla turystów

To propozycja przygotowywana przez kilka lat jako zupełne nowym, gdy chodzi o duże miasta w naszym kraju. Okazuje się jednak, że przygotowanie takiej inwestycji okazało się doskonałą decyzją. Obecnie bowiem dowiadujemy się, że Polinka to propozycja, która wzbudza spore zainteresowanie turystów. W ciągu kilku lat działania kolejka gondolowa stała się w rzeczywistości ciekawą propozycją, pewnego rodzaju gadżetem dla wszystkich osób, które przybywają do Wrocławia. Cała trasa kolejki gondolowej nie jest szczególnie długa, ponieważ liczy sobie niespełna 400 metrów, ale mimo tego budzi zainteresowanie. Kolejka pokonuje tą trasę z prędkością maksymalnie 18 km na godzinę. Kolejka w sumie na przejechanie całej trasy potrzebuje niecałych 2 minut. W jednej kolejce zmieścić się może jednocześnie 15 osób. W ciągu godziny mamy przepustowość na poziomie 366 osób.

Środek transportu

Kolejka dla pracowników i studentów PW jest dostępna bez opłat. Jeśli chodzi o inne osoby mają one możliwość skorzystać z kolejki, jeśli poniosą opłatę, która będzie taka sama jak opłata za bilety do komunikacji miejskiej działającej na terenie Wrocławia. Jedyne co będzie tutaj inaczej wyglądać to wzór biletów jakie dostajemy na taką kolejkę. Wyglądają one nieco inaczej, dlatego jeśli ktoś będzie chciał zdecydować na przejazd kolejką będzie musiał tą kwestię wziąć pod uwagę i zdecydować się na kupno odpowiedniego biletu. A jeśli ktoś już będzie na terenie Wrocławia to wydaje się, że na taki przejazd może się zdecydować, ponieważ będzie to ciekawa atrakcja.

Brak recenzji - oceń!

Ocena obiektu

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.

Jarmarki Bożonarodzeniowe znane są na świecie od dziesiątek lat i są bardzo chętnie odwiedzanymi wydarzeniami. Powoli właśnie taka moda przenosi...

Zamknij