Wrocław to bez wątpienia wyjątkowe miasto na mapie współczesnej polski. To co będzie trzeba zauważyć to między innymi fakt, że to wyjątkowe miejsce wzbudzające ogromne zainteresowanie turystów. Włodarze miasta dość mocno postawiły na działanie turystyczne i zaczęły ten rynek w swoim mieście rozwijać co jak się wydaje było rzeczywiście bardzo dobrym krokiem. Ostatecznie widać, że obecnie turystycznie miasto jest już świetnie rozwinięte i nie brakuje tam ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Na pewno charakterystyczne dla Wrocławia będzie to, że dość mocno odznacza się tam wpływ życia Niemców na tym terenie. Między innymi zabudowa znajdująca się w okolicach rynku charakteryzuje się mocno niemiecką formą. W Polsce miasto jednak było przez krótszy czas swojej historii i dlatego ten polski duch nie jest tam tak silny. Mimo tego warto się tam udać i zobaczyć to wyjątkowe miasto, którego położenie sprawia, że nazywa się go miastem mostów.

Dlaczego miasto mostów?

Jeszcze w okresie, gdy miasto znajdowało się pod wpływem niemieckim podawano, że znajduje się tam ponad 300 mostów i kładek.

Według wykonanego nie tak dawno spisu wiemy, że na terenie Wrocławia mamy 101 mostów i do tego 33 kładki. Dlatego powszechnie określa się Wrocław jako miasto stu mostów.

Właśnie z tego powodu zwracając uwagę na te obliczenia nie da się zaprzeczyć, że od tej strony miasto rzeczywiście jest wyjątkowe i na pewno warto na nie zwrócić uwagę. Charakterystyczne jest położenie nad odrą, która w tym właśnie miejscu dzieli się na rozliczne odnóża i co za tym idzie powstały właśnie tam liczne wyspy. Na tych wysepkach powstał właśnie Wrocław, i bez tak licznych mostów dotarcie do wielu miejsc w ogóle nie byłoby możliwe. Bardzo charakterystyczne będzie między innymi to, że w samym ścisłym centrum miasta znajdziemy rozliczne mosty. Ponieważ starożytna część Wrocławia jest rozsiana właśnie po wysepkach odrzańskich.

Z drugiej strony nie da się zaprzeczyć, że takie położenie miasta sprawia, że ma ono swój charakterystyczny klimat, który na pewno trzeba wziąć pod uwagę. W Polsce to miasto jest rzeczywiście wyjątkowe na mapie kraju i bardzo charakterystyczne, dlatego warto się tam wybrać.

Woda w różnych aspektach

Nie tylko licznie rozlana rzeka i do tego zabudowane wysepki to charakterystyczne miejsce na terenie Wrocławia.  Oprócz tego również musimy zwracać uwagę na tak ważne kwestie jak między innymi fontanny i zespół multimedialny, który znajduje się na terenie miasta. Warto udać się na wodny pokaz z użyciem tych fontann, ponieważ to jedno z ciekawszych wydarzeń jakie będzie można zobaczyć w mieście, gdy chodzi o nowoczesny artyzm.

Na terenie Wrocławia obecnie funkcjonuje również jeden z największych parków wodnych na terenie całej Europy. Dlatego przebywając tam warto się udać do wody by w licznie przygotowanych basenach doskonale się bawić i miło oraz aktywnie spędzać swój czas. Wrocław ma dla nas rzeczywiście całą masę atrakcji związanych z wodą i jeśli się tam wybierzemy będziemy tym wszystkim zachwyceni.

Brak recenzji - oceń!

Ocena obiektu

Przeczytaj poprzedni wpis:
nocleg
Dlaczego wybrać hostel?

Udając się do Wrocławia możemy liczyć na miasto, które jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów i ma całkiem pokaźną liczbę...

Zamknij