Wrocław jest miastem wielu placówek kultury, wśród nich znajdują się oczywiście muzea. Do najnowszych tego rodzaju miejsc jest Hydropolis. Miejsce to łączy w sobie niebanalne ujęcie tematu wody, do czego przyczyniły się również nowe technologie. Z jakiego powodu warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy Dolnego Śląska?

Hydropolis otwarto przed kilkoma miesiącami, jest to więc miejsce nowe, które jest mało znane nawet wśród stałych mieszkańców dolnośląskiej metropolii. Nowocześnie urządzone sale są jednak z całą pewnością warte odwiedzenia. W gościnnych murach wrocławskiego muzeum poświęconego wodzie przypomnisz sobie to wszystko, co dowiedziałeś się na ten temat w szkolnej ławce. W przeciwieństwie do nudnych lekcji, zwiedzanie tej placówki to czysta przyjemność. Organizatorzy zadbali o to, by poznawanie tajemnic wody było przede wszystkim przyjemnością.

Hydropolis – czego tam się dowiesz?

W Hydropolis dowiesz się, w jaki sposób powstała woda w kosmosie, poznasz mieszkańców głębin i historię śmiałków, którzy odważyli się na opuszczenie do w najgłębsze miejsce na naszej planecie. Co więcej, uświadomisz sobie wpływ wody, która zajmuje przecież niemal trzy czwarte powierzchni Ziemi, na klimat.

Woda to substancja niezbędna do życia, niekiedy jednak zapominamy o tym, że i nasz organizm w większości składa się właśnie z niej. W Hydropolis dowiesz się, za jakie procesy w organizmie odpowiada, jak również poznasz sposoby na to, by zapewnić jej prawidłowy poziom.

Woda to niezwykle cenna substancja, dlatego też szczególnie ważne jest, by zapewnić ją wszystkim ludziom. Zużycie wody dziś nie musi oznaczać jej nieodwracalnej utraty. Nowoczesne oczyszczalnie ścieków są w stanie odzyskać niemal całość wcześniej używanej wody. W Hydropolis dowiesz się, w jaki sposób działają takie oczyszczalnie. Otrzymasz również wiedzę o tym, jak samodzielnie ograniczyć zużywaną wodę do niezbędnego minimum.

Wrocławskie muzeum poświęcone wodzie to jedno z najciekawszych nowych miejsc na mapie miasta. Nie możesz go pominąć w trakcie wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Z całą pewnością nie będzie to czas zmarnowany.

Po więcej informacji na temat Hydropolis zapraszamy tutaj.

5/5 (1)

Ocena obiektu

Przeczytaj poprzedni wpis:
Magnolia Park
Magnolia Park

Wrocław to jedno z największych polskich metropolii, dlatego też przyciąga turystów z całego świat. Jedni są zafascynowani zabytkami, inni przybywają...

Zamknij