Wrocław jest miastem, które może pochwalić się miejscami, jakich nie ma nigdzie indziej. To właśnie tutaj przeszłość splata się z przyszłością, a zabytkowe budynki sąsiadują ze szklanymi biurowcami. Stolica Dolnego Śląska to także miasto, w którym istnieje największa w naszym kraju fontanna – Wrocławska Fontanna Multimedialna. Co czyni z niej miejsce wyjątkowe, którego nie można pominąć w trakcie zwiedzania dolnośląskiej metropolii? Poznaj jedno z najbardziej popularnych miejsc we Wrocławiu.

Wrocławska Fontanna Multimedialna robi wrażenie na każdym, kto choć raz ujrzał jej fascynujący pokaz, w którym światło, woda i dźwięki muzyki dają niezapomniane emocje, które pozostają w pamięci na długo. Nic zatem dziwnego, że każdy z przygotowanych pokazów przyciąga prawdziwe tłumy, składające się zarówno ze stałych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jak i osób jedynie odwiedzających Wrocław w celach turystycznych. Każdy wraca z takiej wizyty wręcz oczarowany przedstawieniem jakie zobaczył.

Kilkaset różnego rodzaju dysz, jakie zamontowano w niecce fontanny, umożliwia osiąganie różnego rodzaju kształtów wyrzucanej wody. Za oświetlenie odpowiedzialne jest osiemset punktów świetlnych, których praca jest sterowana przez urządzenia zsynchronizowane z aparaturą odpowiedzialną za muzykę. Jej dźwięki rozbrzmiewają w trakcie pokazów z głośników umieszczonych dookoła fontanny. Są tam również lasery, które są również wykorzystywane w trakcie prezentacji przygotowanych wcześniej tematycznych pokazów.

Gdzie znajduje się Fontanna Multimedialna?

Wrocławska Fontanna Multimedialna jest zbudowana na pergoli przylegającej do słynnej Hali Stulecia, więc łatwo ją możesz odnaleźć. W sezonie wiosenno-letnim jest to szansa na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody Parku Szczytnickiego i Ogrodu Japońskiego, rozciągającego się nieopodal. Pokazy są organizowane w cogodzinnych odstępach, warto jednak poczekać na te odbywające się o zmroku. Wówczas dopiero przedstawienie staje się pełne i możesz docenić jego piękno.

Tematykę i szczegółowe godziny kolejnych pokazów możesz sprawdzić na stronie internetowej wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Z całą pewnością warto rozważyć odwiedzenie tego miejsca w trakcie wizyty stolicy Dolnego Śląska, świetne wspomnienia dla całej rodziny bądź grona znajomych gwarantowane.

Brak recenzji - oceń!

Ocena obiektu

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wrocławski Park Wodny
Wrocławski Park Wodny

Wrocławski Park Wodny to jeden z największych tego rodzajów obiektów w naszym kraju. Co roku odwiedza go znaczna liczba klientów....

Zamknij